Drukuj

539 kilometr szlaku. Mirosławiec.

  Od 1368 roku położony po polskiej stronie był w posiadaniu linii Wedlów. Zmienili oni nazwisko, przyjmując je od nazwy miasta Nowy Frydland – na Frydlandzkich.. Od końca XVI wieku miasto przejęli Balnkenburgowie. Wedlowie jak w innych swoich miastach wybudowali tu zamek. Niestety nie przetrwał on do dnia dzisiejszego, pozostały po nim tylko ślady murów piwnicznych w parku. Mirosławiec dzisiaj, jest kojarzony z bazą lotnictwa wojskowego, i z żubrami. Wolno żyjące stado ponad 60 żubrów, to niezwykle rzadko nadarzająca się okazja do poobserwowanie tych niezwykłych zwierząt. Przepiękne lasy liczne jeziora wokół Mirosławca kuszą swoimi wdziękami. Przyjeżdżając do Mirosławca koniecznie odwiedzić trzeba Hotel „ Galeria Wyobraźni” - drugiego takiego w Polsce nie ma.

Dla miłośników historii II wojny światowej polecamy stałą ekspozycję w domu kultury poświęconą historii Wału Pomorskiego.

W Mirosławcu swój ślad pozostawił jeden z najwybitniejszych architektów na świecie Walter Gropius. Budynek , który stoi po drugiej stronie ulicy naprzeciwko Urzędu Miasta został zaprojektowany przez Waltera Gropiusa. Obecnie mieści się w nim sklep budowlany.

W pobliskim Jabłonowie na terenie "Dzikiej Zagrody" możemy stanąć "oko w oko" z Żubrem i Rysiem. Jest to miejsce reintrodukcji tych dwóch  ściśle chronionych gatunków.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych